
Állatparki híradó: Nyári lúd költés az Anna-ligetben
Az állatpark vizes élőhelyén nyári lúd fiókák keltek ki április végén.
Az állatpark vizes élőhelyén nyári lúd fiókák keltek ki április végén.
Első alkalommal figyeltünk meg pásztorgémet a Körös-Maros Nemzeti Park Kígyósi-puszta részterületén. A madár május 2-án és 3-án is több alkalommal felbukkant a fokozottan védett gyepeken.
A Körös-Maros Nemzeti Park tájainak egyik leggyakoribb énekesmadara a sordély, melyet az ország különböző részein többféle népies néven is emlegetnek: surgyé, csurdé, csiririmadár… és még hosszasan sorolhatnánk.
Új elemmel, egy rovarhotellel gazdagodott a közelmúltban a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Réhelyi tanösvénye. A fából készült építmény a megfigyelőtorony mellett kapott helyet.
A Körös-Maros Nemzeti Park Cserebökény részterületén április elejétől hallhatjuk a hantmadarak énekét. A telelőhelyükről elsőként visszatérő hímek után a tojók is megjelentek az ismert költőhelyeken.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Körösvölgyi Állatparkja „Állatparki híradó”-val jelentkezik.
Ezekben a napokban érkeznek vissza a kék vércsék a Körös-Maros Nemzeti Park tájaira. Az első csapatok már itt vannak, lassan megkezdik a költőhelyek elfoglalását.
Tájékoztatjuk Önöket, hogy a 194/2021 (IV. 26.) Kormányrendelet hatályba lépése szerint a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság,
Az elmúlt napokban két alkalommal is megfigyeltek batlákat a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai. Ezek az íbiszfélék családjába tartozó, színes tollazatú madarak meglehetősen ritkán bukkannak fel a Dél-Alföldön.
Különleges kultúrtörténeti értékeket láthatnak az érdeklődők Dévaványán, a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Sterbetz István Túzokvédelmi Látogatóközpontjának szállásépületében.
Bár a megszokottól hűvösebb, borongós az idei április, mégis a kikeletet hirdeti, hogy a napokban hirtelen beköszöntő tavaszban bontogatja szirmait a törpe mandula a Körös-Maros Nemzeti Park Békés-Csanádi löszháton fekvő területein.
Nyolc pár holló rakott fészket idén a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Kígyós-Ugrai Tájegységén. A fészkek feléből már ki is repültek a fiókák.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Körösvölgyi Állatparkjának átmenti zárva tartása alatt rendszeresen jelentkezünk az „Állatparki híradó”-val, hogy történéseinkről senki ne maradjon le ezen időszak alatt sem.
A népi hagyomány szerint az állatokat Szent György napján, azaz április 24-én hajtják ki a legelőkre. A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság állattartó telepeiről is lassan kikerülnek a füves pusztákra a magyar szürke szarvasmarhák, házi bivalyok, cigáják és rackák.
A Körös-Maros Nemzeti Park Csanádi puszták részterületének mocsaras, tocsogós gyepein ezekben a napokban is több száz nagy goda tartózkodik.
Idén 51. alkalommal ünnepeljük világszerte a Föld Napját. A kezdeményezéshez hazánk 1990-ben csatlakozott.
A Körös-Maros Nemzeti Park Cserebökény részterületének kopár, szikes termőhelyein már javában virágzik a sziki varjúháj.
A Körös-Maros Nemzeti Park pusztai területein található sekélyvizű mocsarakban, régi szikkasztókon és a laposokon visszamaradt vizeken a gólyatöcsök már foglalják költőhelyeiket.
A fokozottan védett volgamenti hérics legnagyobb hazai, őshonos állománya a Körös-Maros Nemzeti Parkhoz tartozó Csorvási-löszgyepen található.
Felébredtek téli álmukból, előjöttek földalatti járataikból az ürgék a Körös-Maros Nemzeti Park Kígyósi-puszta részterületén. Hamarosan elkezdődik a nászidőszakuk.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság szabadon látogatható tanösvényei az egészségügyi korlátozásokkal érintett időszakban is kitűnő kikapcsolódási lehetőséget, feltöltődést kínálnak.