Hírek, aktualitások

A nagy bakszakáll csak délelőtt nyitja ki sárga virágzatát 

A Körös-Maros Nemzeti Park tájait járva ezekben a hetekben gyakran felfigyelhetünk egy pitypangra emlékeztető, de attól sok mindenben eltérő növényre, a nagy bakszakállra. Egyik érdekessége, hogy sárga virágzatát csak a reggeli órákban, a Nap felé fordulva bontja ki, délben pedig már be is zárja.

Iszalagok és nőszirmok a Maros-ártér lila ékességei

A Körös-Maros Nemzeti Park Maros-ártér részterületén számos ritka, védett növényfaj fordul elő. Ezek között több olyan is van, amelyek a nedves ártéri mocsárrétekhez kötődnek, ezeken az élőhelyeken érzik jól magukat.

Szakmai terepgyakorlat a Körösvölgyi Állatparkban

Nemrégiben a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának Természetvédelmi mérnök MSc és Természetpedagógia szakirányú továbbképzési szakos hallgatói szakmai terepgyakorlat keretében látogattak el

Falánk fiókák lapulnak a marosi erdők odúiban

Mostanra igazi, teljes zöld pompájában burjánzik a természet a Körös-Maros Nemzeti Park Maros-ártér részterületén. A hullámtéri erdőket járva itt is, ott is madárfiókák élelemkérő csivitelésére lehetünk figyelmesek.

Traktorral a halastavakhoz – Nagy sikerrel zajlott a XI. Bihari Táj Napja

A borús idő ellenére sokan ellátogattak május 24-én Biharugrára, a Bihari Táj Napjára, melyet immár tizenegyedik alkalommal szervezett meg a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Biharugra Község Önkormányzatával közösen. A rendezvény központi helyszínéül a Bihari Madárvárta szolgált.

Teljes pompájában virágzik a bókoló zsálya

Idén május első hetében jelentek meg a bókoló zsálya első virágai a Körös-Maros Nemzeti Parkhoz tartozó Tatársánci ősgyepen. A hónap közepén már teljes pompájában virágzik a magyar flóra egyik legritkább és legveszélyeztetettebb faja.

Kacagócsér bukkant fel a rózsási rizstelepen

A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság működési területén több rizstelep helyezkedik el. Ezek májusi árasztása minden évben hoz a megfigyelők adattárába néhány ritkábban megjelenő madárfajt, akár egy-egy kacagócsért is. 

Fátyolos nőszirom, a kis-sárréti rétek ékessége

A Magyarországon élő nőszirom-fajok közül a védett fátyolos nőszirom a Körös-Maros Nemzeti Park területén többfelé is előfordul. Hívjuk korcs nősziromnak is, de a fátyolos nőszirom sokkal hangulatosabb és jobban kifejezi a növény szépségét, dekoratív megjelenését.

Ismét rétisas fiókákat gyűrűztünk a Kis-Sárréten

Öt rétisas fióka lábára került jelölőgyűrű a közelmúltban a Körös-Maros Nemzeti Park Kis-Sárrét részterületén. A terület bővelkedik vizes élőhelyekben, így ideális helyszínt biztosít a faj számára.

Színes madárpaletta az apátfalvi bányatavon

A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Makói Tájegységén található apátfalvi bányatónál járva színes madárvilágot figyelhetünk meg. Mivel a térségben most nagy a szárazság, így számos ritka madárfaj is itt talált magának megfelelő élőhelyet.